Home ____ Blog ____ Poradnik ____ Pielęgnacja biżuterii

Pielęgnacja biżuterii

W trosce o długowieczność Państwa biżuterii, przygotowaliśmy zbiór zasad domowej pielęgnacji wyrobów jubilerskich.

1) Perfumy, kremy czy też lakiery mogą odbarwić biżuterię, dlatego zalecamy zakładanie jej na sam koniec.

2) W trakcie snu istnieje ryzyko pogniecenia kolczyków lub zaciągnięcia łańcuszków, stąd proponujemy odłożyć biżuterię na ten czas na bok, gdyż żaden wyrób jubilerski nie jest przystosowany do spania w nim.

3) Mycie się w biżuterii również może okazać się ryzykowne i doprowadzić do zerwania bransoletki albo zgubienia jednego z kolczyków. Zalecamy ściągnięcie złotych i srebrnych dodatków na czas kąpieli oraz mycia rąk.

4) Prace domowe wiążą się z używaniem różnego rodzaju chemikaliów, które mogą nieodwracalnie uszkodzić biżuterię. W trosce o utrzymanie biżuterii w jak najlepszym stanie warto odłożyć ją na ten czas na bok.

5) Przy zakupie kolczyków warto zwrócić uwagę na ich zapięcia. Nasi doradcy klientów zawsze służą pomocą w doborze najwygodniejszych zapięć i nie tylko. Wierzymy, że biżuteria powinna być piękna, ale też wygodna i praktyczna.

6) W naszych salonach można zakupić płyny oraz ściereczki przystosowane do czyszczenia biżuterii. Biżuterię w płynie należy stale monitorować, gdyż może okazać się, że kilka sekund będzie wystarczające.

Pereł, korali, kamieni organicznych itp. nie można odświeżać w ten sposób. W naszej ofercie znajduje się jednak usługa renowacji wyrobów jubilerskich, podczas której profesjonalista zadba, by żaden kamień nie został uszkodzony.

7) Należy pamiętać, żeby nie pocierać złoconej biżuterii w trakcie czyszczenia. Może to doprowadzić do starcia złotej powłoki.

Czytaj też