Zegarki Seiko

W filozofii SEIKO zegarki są dla swojego właściciela niezwykle bliskim dodatkiem. Uważają oni, że gdy zostanie wytworzona między nimi więź emocjonalna, użytkowaniu będzie towarzyszyć uczucie komfortu i bezpieczeństwa. Zachowanie harmonii jest podstawą dobrej relacji pomiędzy użytkownikiem, a zegarkiem.

Spring Drive to niezwykle wytrzymałe zegarki posiadające unikalną precyzję i rzetelność. Uzyskanie tego efektu możliwe jest dzięki rozwojowi w czterech obszarach zegarmistrzostwa:

Wysoka dokładność zegarków powoduje, że margines błędu ich działania wynosi 1 sekundę w ciągu jednego dnia.

Płynny ruch wskazówki zegarka wyraża naturalny i ciągły upływ czasu. Jest to możliwe dzięki braku wychwytu w mechaniźmie, co powoduje, że ruchy jego wskazówek są okrężne, ciągłe i bezszelestne.

Długa rezerwa chodu wynosząca 72h, nawet przy ciągłej pracy chronografa, uzyskiwana jest dzięki sprężynie nowej generacji. Dostarcza w bardziej płynny sposób więcej energii, co wydłuża czas działania zegarka. Jest to możliwe dzięki specjalnemu stopowi, który został wykonany i stworzony przez inżynierów SEIKO. Stop ten jest również bardziej trwały i odporny na wysoką temperaturę oraz korozję.

Szybkie nakręcanie możliwe jest dzięki "Magicznej Dźwigni", czyli części napędu sprężynowego zegarka wynalezionej przez SEIKO. Element ten pozwala na produkcję energii z każdego ruchu mechanizmu, bez względu na kierunek jego wykonywania.

Kinect jest technologią stworzoną w trosce o środowisko, wysoką jakość działania i trwałą wygodę.

Mechaniczne zegarki SEIKO oparte są o zaawansowany mechanizm automatycznego naciągu SEIKO 6R20. Jego opracowanie miało zapewnić SEIKO pozycję na rynku zegarków mechanicznych. Wszystkie części modułu (poza rubinami) są wykonywane i składane przez SEIKO Instruments Inc. Mechanizm wykończony jest kunsztownie grawerowanym rotorem, ma polerowane krawędzie złączeń oraz cieniowanie w postaci włosowatych linii na głównych powierzchniach.

Kwarcowe zegarki posiadają kryształowy oscylator, który decyduje o jego dokładności. Drgania o stałej częstotliwości generowane są po przyłożeniu napięcia do krystalicznego ciała kryształu, który jest wycięty do określonego kształtu.

Zegarki marki Seiko objęte są dwuletnim okresem gwarancji na mechanizm zegarka.

Zegarki Seiko można zakupić w sklepie AWEG przy ul. Ozimskiej 13 w Opolu,